Henkilöstö

Sähköpostit ovat muotoa etunimi.sukunimi (at) valo-valmennus.fi

Tampere

Johanna Heine

Vastaava ohjaaja, yksikön esimies
Ruovedenkatu 20

Elina Heine

Projektipäällikkö / Ohjaaja
Ruovedenkatu 20

Piia Heinävaara

Ohjaaja, Taito
Ruovedenkatu 20

Heli Lahtinen

Ohjaaja, Ruovedenkadun keittiö
Ruovedenkatu 20

Petteri Kallio

Ohjaaja, ICT
Ruovedenkatu 20

Taija Lankinen

Ohjaaja, Media
Sumeliuksenkatu 13

Kaisa (Sanna-Kaisa) Sakki

Ohjaaja, Yhteisö
Sumeliuksenkatu 13

Viivi Mäki-Vaurio

Ohjaaja, Taide
Viinikankatu 53

Taina Koskinen

Apuohjaaja, Taide
Viinikankatu 53

Metti Vuoksu

Ohjaaja, Sana
Hatanpään valtatie 34 E

Tommi Tuominen

Ohjaaja
Hatanpään valtatie 34 E

Pia Pirttijoki

Ohjaaja, Hatanpään keittiö
Hatanpään valtatie 34 E

Timo Välikangas

Ohjaaja, Gamers Option
Hatanpään valtatie 34 E

Jussi Uusi-Niemi

Ohjaaja, Hatanpään IT
Hatanpään valtatie 34 E

Lotta Karvonen

Ohjaaja, Hatanpää
Hatanpään valtatie 34 E

Saija Hämäläinen

Ohjaaja
Hatanpään valtatie 34 E

Anna-Kaisa Peräniitty

Ohjaaja, ryhmät
Sumeliuksenkatu 13

Helsinki

Reeta Munther

Projektipäällikkö, yksikön esimies
Tenholantie 12, Helsinki

Jatta Pulli

Nuoriso-ohjaaja
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Isra Hamdon

Ohjaaja, etsivä nuorisotyö
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Eeva Sinisalo-Juha

Tutkimuspäällikkö
Tenholantie 12, Helsinki

Jaana Härkönen

Ohjaaja
Tenholantie 12, Helsinki

Jasminella Kangas

Ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Kerttu Korhonen

Ohjaaja
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Roosa Ruotsalainen

Ohjaaja
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Sara Meijer

Ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Johanna Sova

Ohjaaja
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Turku

Sandra Englund

Kehittämispäällikkö, yksikön esimies
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Kirsi Kojonkoski

Projektipäällikkö
Toimivapaalla

Juho Kokki

Ohjaaja, digipajat peli ja mediapaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Olli Porsanger

Ohjaaja, digipajat ICT
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Jenni Ojansivu

Ohjaaja, digipajat
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Maarika Suominen

Ohjaaja, lounaskahvila ja siivous
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Petri Helmi

Ohjaaja, etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Kaisa Hurskainen

Valo-valmentaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Reea Viljanen

Ohjaaja, taitopajat
Ratapihankatu 53c

Karita Talasmäki

Ohjaaja asuminen ja ryhmät
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Susanne Nieminen

Projektipäällikkö
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Mikko Tapio

Ohjaaja, taidepaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Marjo Ronkainen

Ohjaaja
Hansan nuorisotila

Tuukka Lahdenmäki

Ohjaaja
Hansan nuorisotila

Asta Sagot

Ohjaaja
Hansan nuorisotila

Venla Koivisto

toimivapaalla

Raisio

Sandra Englund

Kehittämispäällikkö, yksikön esimies
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Annika Sjöblom

Ohjaaja, luontopaja
Särkilahdenlahdenkatu 13, 21200 Raisio

Riina Saksa

Ohjaaja, luontopaja
Särkilahdenlahdenkatu 13, 21200 Raisio

Jyväskylä

Virva Jääskeläinen

Ohjaaja
Vapaudenkatu 57

Oona Tapper

Ohjaaja
Vapaudenkatu 57

Sastamala

Mira Kaaja

Asiantuntija (oto)

Pori

Hannele Tuomainen

Hankepäällikkö (oto)

Rauma

Marko Kerola

Kehittämispäällikkö (oto)

Hallinto

Kimmo Kumlander

Toimitusjohtaja
Hatanpään valtatie 34 E, Tampere

Lelle Kumlander

Talous- ja hallintopäällikkö
Hatanpään valtatie 34 E

Maija Schellhammer-Tuominen

Kehittämisjohtaja
Hatanpään valtatie 34 E, Tampere

Eeva Salmi

Kehittämisjohtaja
Tenholantie 12, Helsinki

Valo-valmennustoimintamallin ylläpitäminen ja kehittäminen

Johanna Heine

Vastaava ohjaaja, yksikön esimies