Henkilöstö

Sähköpostit ovat muotoa Valo-Valmennusyhdistys etunimi.sukunimi (at) valo-valmennus.fi ja Live-säätiö etunimi.sukunimi (at) inlive.fi

Tampere

Johanna Heine

Aluepäällikkö
Ruovedenkatu 20

Mira Roine

Kehittämispäällikkö
Hatanpään valtatie 34 E

Heli Lahtinen

Ohjaaja, Ruovedenkadun keittiö
Ruovedenkatu 20

Jouni Alho

Ohjaaja, ICT
Ruovedenkatu 20

Marjo Nevalainen

Ohjaaja, Taito
Ruovedenkatu 20

Milla Piri

Ohjaaja, Yhteisö, Tukialusta-hanke
Sumeliuksenkatu 13

Ville Saha

Ohjaaja, Media-paja
Sumeliuksenkatu 13

Hannu Kallio

Ohjaaja, Tukialusta-hanke

Hanne Honkoliini

Ohjaaja, ryhmät
Sumeliuksenkatu 13

Saija Uotila

Ohjaaja
Hatanpään valtatie 34 E

Pia Pirttijoki

Ohjaaja, Hatanpään keittiö
Hatanpään valtatie 34 E

Timo Välikangas

Ohjaaja, Gamers Option
Hatanpään valtatie 34 E

Jussi Uusi-Niemi

Ohjaaja, Hatanpään IT
Hatanpään valtatie 34 E

Helmi Kivinen

Ohjaaja, Startti
Hatanpään valtatie 34 E

Kai Ylinen

Ohjaaja, Sana
Viinikankatu 53

Assi Piironen

Ohjaaja, Taide-paja
Viinikankatu 53

Uska Jokela

Apuohjaaja
Viinikankatu 53

Lotta Karvonen

Ohjaaja, Teak, Sote-valmennus
Hatanpään valtatie 34 E

Maaret Talvio

Ohjaaja, Teak
Hatanpään valtatie 34 E

Essi Rosendahl

Ohjaaja, Nuotti-valmennus
Viinikankatu 53

Elina Heine

Ohjaaja, Nuotti-valmennus
Viinikankatu 53

Krista Kettunen

Ohjaaja, tuettu asuminen

Veronica Zaroil

Ohjaaja, tuettu asuminen

Kiti Saarinen

toimivapaalla

Päivi Viinikainen

toimivapaalla

Taija Lankinen

toimivapaalla

Helsinki

Jaana Härkönen

Vastaava ohjaaja
Tenholantie 12, Helsinki

Joonas Jokela

Ohjaaja
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Isra Hamdon

Ohjaaja, etsivä nuorisotyö
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Kalle Aaltonen

Ohjaaja, etsivä nuorisotyöntekijä
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Roosa Ruotsalainen

Ohjaaja
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Anna-Reetta Kyllönen

Asiantuntija, suunnittelija
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Tuula Tick

Ohjaaja, FUTU-hanke
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Mari Kulovesi

Ohjaaja, Venda-hanke
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Lubica Vysna

Ohjaaja
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Juho Kojo

Ohjaaja, TEAK
Tenholantie 12, Helsinki, Turuntie 42, Espoo

Turku

Sandra Englund

Aluepäällikkö, Varsinais-Suomen alueyksikkö
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Kirsi Kojonkoski

Kehittämispäällikkö, Varsinais-Suomen alueyksikkö
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Janiika Saarinen

Vastaava ohjaaja, Varsinais-Suomen alueyksikkö
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Irina Mäki

Ohjaaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Mikko Tapio

Ohjaaja, taidepaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Sari Pajunen

Apuohjaaja, lounaskahvila ja siivous
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Jenni Ojansivu

Ohjaaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Juho Kokki

Ohjaaja, digipajat peli ja media
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Timo Kuismanen

Ohjaaja, digipajat peli ja media
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Olli Porsanger

Ohjaaja, digipajat ICT
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Joni Virtanen

Vertaisohjaaja
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Minna Svennevig

Ohjaaja, taitopaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Susanne Nieminen

Ohjaaja, etävalmennus
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Maxine Mattsson

Ohjaaja, NUOTTI-valmennus
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Annika Lindén

Ohjaaja, tuettu asuminen
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Minna-Kaisa Talvitie

Ohjaaja, tuettu asuminen ja puhtaanapito
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Saija Palviainen

Ohjaaja, TEAK (Live-säätiö)
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Viivi Välipirtti

Ohjaaja, TEAK
Ratapihankatu 53 C, 2. kerros

Tania Proctor

Ohjaaja, TEAK
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Peppi Tuomi

Hanketyöntekijä, RIKSU-hanke
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Tommi Grönroos

Koordinaattori/ohjaaja, etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Anu Knuutila

Ohjaaja, etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Petri Helmi

Ohjaaja, etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Jenna Lindgren

Ohjaaja, Nuova-hanke
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Nico Hurme

Ohjaaja, Hansan nuorisotila Poppari
Eerikinkatu 17, 20100 Turku

Joonas Miiluniemi

Ohjaaja, Hansan nuorisotila Poppari
Eerikinkatu 17, 20100 Turku

Terhi Mäkirinne

Ohjaaja, Hansan nuorisotila Poppari
Eerikinkatu 17, 20100 Turku

Mirka Peitsiö

Apuohjaaja, Hansan nuorisotila ja jalkautuva nuorisotyö
Eerikinkatu 17, 20100 Turku

Raisio

Sandra Englund

Aluepäällikkö, Varsinais-Suomen alueyksikkö
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Janiika Saarinen

Vastaava ohjaaja, Varsinais-Suomen alueyksikkö
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Maarika Suominen

Ohjaaja, luontopaja Männynkäpy
Särkilahdenlahdenkatu 13, 21200 Raisio

Johanna Laaksonen

Apuohjaaja
Särkilahdenlahdenkatu 13, 21200 Raisio

Riina Heinonen

Ohjaaja
Martinkatu 8, 21200 Raisio

Riina Saksa

Ohjaaja, keittiö, siivous, kädentaidot
Martinkatu 8, 21200 Raisio

Engjell Selaci

Ohjaaja, digipaja ICT
Martinkatu 8, 21200 Raisio

Kaarina

Sandra Englund

Aluepäällikkö, Varsinais-Suomen alueyksikkö
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Janiika Saarinen

Vastaava ohjaaja, Varsinais-Suomen alueyksikkö
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Tommi Mannelin

Ohjaaja, mediapaja
Kuskinkatu 3, 20780 Kaarina

Sari Espola

Apuohjaaja
Kuskinkatu 3, 20780 Kaarina

Jyväskylä

Oona Tapper

Vastaava ohjaaja
Vapaudenkatu 57

Virva Jääskeläinen

Ohjaaja
Vapaudenkatu 57

Iida Minkkinen

Vertaisohjaaja
Vapaudenkatu 38, 40100 Jyväskylä

Anssi Karhima

Ohjaaja
Vapaudenkatu 38, 40100 Jyväskylä

Mari Tamminen

Apuohjaaja
Vapaudenkatu 57, 40100 Jyväskylä

Mira Luhtanen

Ohjaaja
Vapaudenkatu 57

Sastamala

Mira Kaaja

Asiantuntija (oto)

Pori

Hannele Tuomainen

Hankepäällikkö (oto)

Rauma

Marko Kerola

Kehittämispäällikkö (oto)

Sanna Malin

Projektipäällikkö

Kuopio

Kati Tynnyrinen

Ohjaaja
Asemakatu 20 A 2

Paula Ettanen

Ohjaaja (Live Palvelut)
Asemakatu 20 A 2

Seinäjoki

Sari Hietaharju

Ohjaaja
Keskuskatu 13, 60100 Seinäjoki

Noora Jussila

Ohjaaja
Keskuskatu 13, 60100 Seinäjoki

Huittinen

Mari Heiskanen

Vastaava ohjaaja
Risto Rytin katu 27

Ronja Korhonen

Ohjaaja
Risto Rytin katu 27

Hallinto

Kimmo Kumlander

Toimitusjohtaja
Hatanpään valtatie 34 E, Tampere

Lelle Kumlander

Talous- ja hallintojohtaja
Hatanpään valtatie 34 E

Maija Schellhammer-Tuominen

Kehittämisjohtaja
Hatanpään valtatie 34 E, Tampere

Eeva Salmi

Johtaja
Tenholantie 12, Helsinki

Valo-valmennus toimintamallin yhteyshenkilö:

Janiika Saarinen

Vastaava ohjaaja, Varsinais-Suomen alueyksikkö