Henkilöstö

Valo-Valmennusyhdistyksen sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi (at) valo-valmennus.fi

Live-säätiön sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi (at) inlive.fi

Tampere

Jenni Korpelainen

Ohjaaja
Insinöörinkatu 30, 33720 Tampere

Pyry Karrimaa

Ohjaaja, Sanapaja
Sumeliuksenkatu 13

Matias Mäkipää

Ohjaaja, Mediapaja
Sumeliuksenkatu 13

Petri Saikkonen

Ohjaaja, Hatanpään IT-paja
Hatanpään valtatie 34 E

Helmi Kivinen

Vastaava ohjaaja
Hatanpään valtatie 34 E

Päivi Viinikainen

Ohjaaja, Taide-paja
Insinöörinkatu 30, 33720 Tampere

Krista Kettunen

Ohjaaja, tuettu asuminen

Veronica Zaroil

Ohjaaja, tuettu asuminen

Taija Mikkonen

Vertaistoiminnan koordinaattori

Sanna Kaarna

Vastaava Ohjaaja
Ruovedenkatu

Kati Hiltunen

Viestintäpäällikkö
Vehnämyllynkatu 4, 33560 Tampere

Tia Vainio

Ohjaaja, Gamers Option
Hatanpään valtatie 34 E

Mirja Torssonen

Ohjaaja (Starttipaja)
Hatanpään valtatie 34 E, 33100 Tampere

Henna-Maija Kaukonen

Ohjaaja (TEAK)
Hatanpään valtatie 34 E, 33100 Tampere

Riikka Kokkonen

Ohjaaja (Taitopaja)
Insinöörinkatu 30, 33720 Tampere

Jussi Uusi-Niemi

Ohjaaja (ICT-paja)
Insinöörinkatu 30, 33720 Tampere

Metti Vuosku

Toimivapaalla

Helsinki

Pia Salmi

Vastaava ohjaaja, Uusimaa
Ohjaaja, Olo-tila-hanke

Sanni Arilahti

Vastaava ohjaaja, Uusimaa
Kehittäjä, Omia polkuja-hanke

Jaana Härkönen

Vastaava ohjaaja, kansainvälinen toiminen

Nelli Hakala

Ohjaaja
Kuntouttava työtoiminta
Työpajatoiminta
Asiakkaankatu 3

Henrik Linnavirta

Ohjaaja
Työpajatoiminta
Kuntouttava työtoiminta
Asiakkaankatu 3

Svetlana Tarhanen

Avustava ohjaaja
Työpajatoiminta
Kuntouttava työtoiminta
Asiakkaankatu 3

Jannika Vuori

Ohjaaja
Etsivä nuorisotyö
Asiakkaankatu 3, Helsinki

Ronja Kettunen

Ohjaaja
Etsivä nuorisotyö
Asiakkaankatu 3, Helsinki

Mona-Li Turunen

Ohjaaja
Etsivä nuorisotyö
Asiakkaankatu 3, Helsinki

Meri Ilmonen

Ohjaaja
Työllistymistä edistävä ammatillinen kuntoutus (TEAK)
Asiakkaankatu 3

Monika Keisala

Ohjaaja
Olo-Tila-hanke
Asiakkaankatu 3

Juho Peltonen

Projektipäällikkö
Jiippi-hanke
Asiakkaankatu 3

Tiiamari Rantanen

Ohjaaja
Jiippi-hanke
Asiakkaankatu 3

Joanna Korpi

Ohjaaja
Jiippi-hanke
Asiakkaankatu 3

Petra Vigell

Projektipäällikkö
Kohdataan töissä-hanke
Asiakkaankatu 3

Merja Arramo

Ohjaaja
Kohdataan töissä -hanke
Asiakkaankatu 3

Jannika Matilainen

Toimivapaalla

Porvoo

Ulla Raitimo

Projektipäällikkö-ohjaaja, Omia polkuja-hanke
Jokikatu 7 A 21

Sofia Helin

Ohjaaja
Omia polkuja-hanke
Jokikatu 7 A 21

Sanni Arilahti

Vastaava ohjaaja, Uusimaa
Kehittäjä, Omia polkuja-hanke

Turku

Jody Ray

Vastaava ohjaaja
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Johanna DiNardi

Vastaava ohjaaja
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Jenni Ojansivu

Vastaava ohjaaja
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Akuliina Kulta-Lamminen

Vastaava ohjaaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Irina Mäki

Koordinaattori Mielihyvin duunissa -hanke
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Hilkka Eeva

Ohjaaja, Puhtaanapito
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Miia Vermanen

Ohjaaja, lounaskahvila, puhtaanapito
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Mikko Tapio

Ohjaaja, Taidepaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Asanti Owusu

Ohjaaja
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Matias Lindgren

Ohjaaja, Digipajat
Ratapihankatu 53 c, 20100 Turku

Maarika Suominen

Ohjaaja
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Tinja Sarnikorpi

Ohjaaja, Digipajat
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Anu Siirtola

Ohjaaja, Sanataidepaja ja avoin kohtaamispaikka Kupla
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Anniina Kortekuru

Oppimisvalmentaja, Vangin oppimispolku (Silta-Valmennusyhdistys)
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Saija Hilli

Ohjaaja, TEAK (Live-säätiö)
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Satu Vaara

Ohjaaja, TEAK (Live-säätiö)
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Tarja Grönlund

Ohjaaja, TEAK
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Säde Halmetoja

Ohjaaja, TEAK
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Peppi Tuomi

Ohjaaja, Nuotti-valmennus ja nuorten tuettu asuminen
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Maxine Majström

Ohjaaja, AKSE
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Tommi Grönroos

Koordinaattori/ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Viivi Välipirtti

Ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Timo Kuismanen

Ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Sara Hermansson

Ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Inka Huhta

Ohjaaja, Yökahvila & Hansan nuorisotila
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Ilkka Saloranta

Ohjaaja, Yökahvila & Hansan nuorisotila
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Nico Hurme

Ohjaaja, Hansan nuorisotila
Eerikinkatu 15, 20100 Turku

Taru Laakso

Ohjaaja, Hansan nuorisotila
Eerikinkatu 15, 20100 Turku

Pirjo Nylund

Handledare/Ohjaaja, Ungdomsgården Pastell
Humlegårdsgatan/Humalistonkatu 7b, 20100 Åbo/Turku

Ida Kallström

Handledare/Ohjaaja,
Ungdomsgården Pastell
Humlegårdsgatan/Humalistonkatu 7b, 20100 Åbo/Turku

Kirsi Kojonkoski

Toimivapaalla

Terhi Mäkirinne

Toimivapaalla

Kikka Talvitie

Toimivapaalla

Niina Laivamaa

Toimivapaalla

Katariina Salmela

Toimivapaalla

Raisio

Annika Lindén

Ohjaaja, Digi- ja hyvinvointipaja Noste
Martinkatu 8, 21200 Raisio

Engjell Selaci

Ohjaaja Digi- ja hyvinvointipaja Noste
Martinkatu 8, 21200 Raisio

Santeri Leinonen

Ohjaaja
Särkilahdenkatu 13, 20200 Raisio

Emma Åström

Ohjaaja, Etävalmennus
Särkilahdenkatu 13, 20200 Raisio & Kuskinkatu 3, 20780 Kaarina

Kaarina

Tomi Lahtovaara

Vertaisohjaaja
Kuskinkatu 3, 20780 Kaarina

Anu Knuutila

Ohjaaja
Kuskinkatu 3, 20780 Kaarina

Teemu Niiranen

Vertaisohjaaja
Kuskinkatu 3, 20780 Kaarina

Monica Eklund

Apuohjaaja
Kuskinkatu 3, 20780 Kaarina

Emma Åström

Ohjaaja, Etävalmennus
Särkilahdenkatu 13, 20200 Raisio & Kuskinkatu 3, 20780 Kaarina

Rosa-Maria Tuominen

Toimivapaalla

Jyväskylä

Oona Tapper

Vastaava ohjaaja (Tuunaus- ja luontopaja) & Nuotti-valmennus
Väinönkatu 30, 40100 Jyväskylä

Janita Reunanen

Vastaava ohjaaja (Digipaja)
Vapaudenkatu 38, 40100 Jyväskylä

Virva Jääskeläinen

Koordinaattori
Kehittäjä (Säädäks sä? -hanke)
Väinönkatu 30, 40100 Jyväskylä

Katri Soikkeli

Ohjaaja (Hyvinvointi- ja liikuntapaja)
Väinönkatu 30, 40100 Jyväskylä

Mira Luhtanen

Ohjaaja (Yhteisöpaja)
Väinönkatu 30, 40100 Jyväskylä

Maiju Niemensyrjä

Ohjaaja (Tuunaus- ja Luontopaja)
Väinönkatu 30, 40100 Jyväskylä

Jenni Ojennus

Ohjaaja (Tuunaus- ja luontopaja)
Väinönkatu 30, 40100 Jyväskylä

Nita Niemelä

Liikkuva asumisen tuki, NUOTTI-valmentaja, työsuojeluvaltuutettu
Väinönkatu 30, 40100 Jyväskylä

Petteri Ruotsalainen

Ohjaaja (Älyteko -hanke)
Väinönkatu 30, 40100 Jyväskylä

Iida Minkkinen

Ohjaaja (Pelipaja & Lipetti)
Vapaudenkatu 38, 40100 Jyväskylä

Saku Piispanen

Ohjaaja (Pelipaja), luottamusmies
Vapaudenkatu 38, 40100 Jyväskylä

Ville Tolppanen

Ohjaaja (Viestintäpaja)
Vapaudenkatu 38, 40100 Jyväskylä

Sastamala

Mira Kaaja

Asiantuntija (oto)

Pori

Hannele Tuomainen

Hankepäällikkö (oto)

Rauma

Sanna Salonen

Ohjaaja (Nuorten työpaja)
Nortamonkatu 11, 26100 Rauma

Mervi Parviainen

Vastaava ohjaaja
Nuorten aikuisten ja aikuisten kuntouttava työtoiminta

Nortamonkatu 11, 26100 Rauma

Sanna Malin

Kuntakoordinaattori, Yhteiskunnallisten yritysten liiketoimintaedellytysten parantaminen koordinaatiohanke

Kuopio

Kirsi Kokkonen

Vastaava ohjaaja, työpajatoiminta
Projektipäällikkö, Lupaus-Kuopion lukiopajan kokonaisvaltaisen valmennusmallin kehittämishanke
Nuotti-valmennus
Niiralankatu 7, 70600 Kuopio

Henna Ruotsalainen

Ohjaaja, Starttipaja
Lupaus -Kuopion lukiopajan kokonaisvaltaisen valmennusmallin kehittämishanke
Niiralankatu 7, 70600 Kuopio

Johanna Ovaskainen

Ohjaaja, Lupaus-Kuopion lukiopajan kokonaisvaltaisen valmennusmallin kehittämishanke
Niiralankatu 7, 70600 Kuopio

Inga Korhonen

Ohjaaja, Luontoavusteiset palvelut hyvinvoinnin ja kuntoutumisen tukena – hanke

Asemakatu 20 A 2, 70100 Kuopio

Tarja Karjalainen

Kehittäjä, Luontoavusteiset palvelut hyvinvoinnin ja kuntoutumisen tukena – hanke
Asemakatu 20 A 2

Paula Ettanen

Työhönvalmentaja, TEAK (Live-säätiö)
Itkonniemenkatu 9, 70500 Kuopio

Seinäjoki

Henna Harjunpää

Vastaava ohjaaja & Nuotti-valmennus
Alvar Aallon Katu 1, 60100 Seinäjoki

Noora Jussila

Ohjaaja
Alvar Aallon Katu 1, 60100 Seinäjoki

Elina Esala

Aluekoordinaattori, Yhteiskunnallisten yritysten liiketoimintaedellytysten parantaminen -koordinaatiohanke
Seinäjoki

Miia Tupila

Ohjaaja, Oppien kohti työtä -hanke
Alvar Aallon Katu 1, 60100 Seinäjoki

Virpi Niemi

Projektipäällikkö, Oppien kohti työtä -hanke
Alvar Aallon Katu 1, 60100 Seinäjoki

Huittinen

Ronja Korhonen

Vastaava ohjaaja (Kohtaamispaikka Hehku, Huittinen) & Nuotti-valmennus
Lauttakylänkatu 15, 32700 Huittinen

Riina Levander

Ohjaaja (Kohtaamispaikka Hehku, Huittinen)
Lauttakylänkatu 15, 32700 Huittinen

Lahti

Elina Arnkil

Projektipäällikkö

Jake Salin

Ohjaaja

Joensuu

Miia Saarinen

Ohjaaja, Luontoavusteiset palvelut hyvinvoinnin ja kuntoutumisen tukena – hanke

Mikkeli

Heikki Huttunen

Projektipäällikkö-Ohjaaja, Digiosallisuutta ja hyvinvointia Etelä-Savossa –hanke
Mikkeli

Rovaniemi

Kim Grönberg

aluekoordinaattori, Yhteiskunnallisten yritysten liiketoimintaedellytysten parantaminen -koordinaatiohanke
Sotkamo

Sotkamo

Kim Grönberg

aluekoordinaattori, Yhteiskunnallisten yritysten liiketoimintaedellytysten parantaminen -koordinaatiohanke
Sotkamo

Hallinto

Kimmo Kumlander

Toimitusjohtaja
Hatanpään valtatie 34 E, Tampere

Lelle Kumlander

Talous- ja hallintojohtaja
Hatanpään valtatie 34 E

Maija Schellhammer

Toimivapaalla

Eeva Salmi

Johtaja

Miika Keijonen

Johtaja, Uusimaa

Katri Mäkinen

Henkilöstöjohtaja

Mira Roine

Hanketyön johtaja

Sandra Englund

Johtaja
Aluetyön päällikkö, Yhteiskunnallisten yritysten liiketoimintamallien parantaminen koordinaatiohanke
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Jari Rekola

Aluejohtaja (Etelä-Pohjanmaa, Keski-Suomi, Pohjois-Savo, Pohjois-Karjala)

Anni Reikko-Nieminen

Aluepäällikkö, Päijät-Häme ja Satakunta
Sumeliuksenkatu 13

Janiika Saarinen

Aluejohtaja, Varsinais-Suomi & Osaamiskoordinaattori, Yhteiskunnallisten yritysten liiketoimintaedellytysten parantaminen koordinaatiohanke
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Marjo Kosunen

Aluejohtaja, Pirkanmaa

Valo-valmennus toimintamallin yhteyshenkilö:

Janiika Saarinen

Aluejohtaja, Varsinais-Suomi & Osaamiskoordinaattori, Yhteiskunnallisten yritysten liiketoimintaedellytysten parantaminen koordinaatiohanke