Henkilöstö

Valo-Valmennusyhdistyksen sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi (at) valo-valmennus.fi

Live-säätiön sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi (at) inlive.fi

Tampere

Elina Heine

Ohjaaja, Nuotti-valmennus
Viinikankatu 53, Tampere

Jouni Alho

Ohjaaja, ICT
Ruovedenkatu 20

Pia Pirttijoki

Ohjaaja, DigiSilta-hanke

Jenni Korpelainen

Ohjaaja, Ruovedenkadun keittiö
Ruovedenkatu 20

Marjo Nevalainen

Ohjaaja, Taito
Ruovedenkatu 20

Pyry Karrimaa

Ohjaaja, Yhteisö
Sumeliuksenkatu 13

Sara Soronen

Ohjaaja, Media-paja
Sumeliuksenkatu 13

Hanne Honkoliini

Ohjaaja, ryhmät, tuettu asuminen
Sumeliuksenkatu 13

Jetta Sirola

Projektikoordinaattori (Saako Oppia, Yhdessä oppien digitaidot haltuun, Valoa digiperustaitoihin Satakunnassa)
Sumeliuksenkatu 13, 33100 Tampere

Henna Salminen

Projektikoordinaattori (Digisosku, Oppimispolut onnistumiseen ja Kokemusasiantuntijat verkossa -hankkeet)
Sumeliuksenkatu 13, 33100 Tampere

Saija Uotila

Ohjaaja
Hatanpään valtatie 34 E

Heljä Suominen

Ohjaaja, Hatanpään keittiö & Avokuntoutus
Hatanpään valtatie 34 E

Timo Välikangas

Ohjaaja, Gamers Option
Hatanpään valtatie 34 E

Jussi Uusi-Niemi

Digikehittäjä, Oppimispolut onnistumiseen -hanke
Hatanpään valtatie 34 E, 33100 Tampere

Petri Saikkonen

Ohjaaja, Hatanpään IT-paja
Hatanpään valtatie 34 E

Helmi Kivinen

Ohjaaja, Startti & Avokuntoutus
Hatanpään valtatie 34 E

Kai Ylinen

Ohjaaja, Sana
Viinikankatu 53

Aki Järvinen

Apuohjaaja

Assi Piironen

Ohjaaja, Taide-paja
Viinikankatu 53

Maaret Talvio

Ohjaaja, Teak
Hatanpään valtatie 34 E

Mia Roivas

Ohjaaja, Nuotti-valmennus
Viinikankatu 53, Tampere

Krista Kettunen

Ohjaaja, tuettu asuminen

Veronica Zaroil

Ohjaaja, tuettu asuminen

Päivi Viinikainen

Toimivapaalla

Taija Lankinen

toimivapaalla

Helsinki

Jannika Matilainen

Aluepäällikkö
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Anna-Reetta Kyllönen

Asiantuntija, suunnittelija
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Leena Ruusu

Ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Kivensilmänkuja 1, 00920 Helsinki

Roosamari Nissinen

Ohjaaja, etsivä nuorisotyö
Kivensilmänkuja 1, 00920 Helsinki

Suvi Pulkkinen

Ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Lubica Vysna

Ohjaaja
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Joonas Jokela

Ohjaaja, NUOTTI-valmennus
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Petra Vigell

Ohjaaja, ULOS-hanke
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Tuula Tick

Ohjaaja, FUTU- ja Kokemusasiantuntijat verkossa -hankkeet
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Juho Peltonen

Projektipäällikkö, Venda-hanke
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Mari Kulovesi

Ohjaaja, Venda-hanke
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Tanja Saariaho

Ohjaaja, Saako oppia -hanke
Kivensilmänkuja 1, 00920 Helsinki

Jaana Härkönen

Kv-koordinaattori
Tenholantie 12, Helsinki

Johanna Moricci

Ohjaaja
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Mika Ijäs

Ohjaaja, TEAK ja Kokemusasiantuntijat verkossa -hanke
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Henna Salminen

Projektikoordinaattori (Digisosku, Oppimispolut onnistumiseen ja Kokemusasiantuntijat verkossa -hankkeet)
Sumeliuksenkatu 13, 33100 Tampere

Helmi Nurmi

Turku

Kirsi Kojonkoski

Kehittämispäällikkö, Varsinais-Suomen alueyksikkö
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Janiika Saarinen

Vastaava ohjaaja, työpajatoiminta
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Jody Ray

Vastaava ohjaaja, mielenterveys-, päihde-, ja rikostaustaisten palvelut
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Irina Mäki

Ohjaaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Hilkka Eeva

Ohjaaja, Puhtaanapito, Lounaskahvila
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Mikko Tapio

Ohjaaja, Taidepaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Matias Lindgren

Ohjaaja, Digipajat
Ratapihankatu 53 c, 20100 Turku

Kirsi Vesma

Ohjaaja, Digipajat
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Olli Porsanger

Ohjaaja, Digipajat
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Maarika Suominen

Ohjaaja
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Akuliina Kulta-Lamminen

Ohjaaja, taitopaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Heli Sorvari

Vertaisohjaaja
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Riikka Poikonen

Ohjaaja, Tuettu asuminen
Ratapihankatu 53 c, 20100 Turku

Saija Hilli

Ohjaaja, TEAK (Live-säätiö)
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Tarja Grönlund

Ohjaaja, TEAK
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Viivi Välipirtti

Ohjaaja, TEAK
Ratapihankatu 53 C, 2. kerros

Niina Laivamaa

Ohjaaja, TEAK (Live-säätiö)
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Säde Halmetoja

Ohjaaja, TEAK
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Tommi Grönroos

Koordinaattori/ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Anu Knuutila

Ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Jenna Lindgren

Ohjaaja, RIKSU-hanke
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Taija Tyynmaa

Kokemusasiantuntija, RIKSU-hanke
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Nico Hurme

Ohjaaja, Hansan nuorisotila
Eerikinkatu 15, 20100 Turku

Terhi Mäkirinne

Vastaava ohjaaja, Hansan nuorisotila
Eerikinkatu 15, 20100 Turku

Mirka Peitsiö

Apuohjaaja, Hansan nuorisotila
Eerikinkatu 15, 20100 Turku

Taru Laakso

Ohjaaja, Nuova-hanke ja Hansan nuorisotila
Eerikinkatu 15, 20100 Turku

Sari Pajunen

Ohjaaja, Lounaskahvila
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Mari Lindstedt

Apuohjaaja, Lounaskahvila
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Marja-Liisa Mäkelä

Projektipäällikkö/ohjaaja, Digisosku-hanke
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Riina Heinonen

Ohjaaja, Digisosku-hanke ja Nuorten ääni-hanke
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Henna Salminen

Projektikoordinaattori (Digisosku, Oppimispolut onnistumiseen ja Kokemusasiantuntijat verkossa -hankkeet)
Sumeliuksenkatu 13, 33100 Tampere

Pirjo Nylund

Handledare/Ohjaaja, Ungdomsgården Åbo
Humlegårdsgatan/Humalistonkatu 7b, 20100 Åbo/Turku

Maxine Mattsson

Ohjaaja, NUOTTI-valmennus ja Nuorisotakuutalo
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Petri Helmi

Ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Ida Kallström

Handledare/Ohjaaja,
Ungdomsgården Åbo
Humlegårdsgatan/Humalistonkatu 7b, 20100 Åbo/Turku

Jenni Ojansivu

Toimivapaalla

Timo Kuismanen

Toimivapaalla

Peppi Tuomi

Toimivapaalla

Kikka Talvitie

Toimivapaalla

Raisio

Janiika Saarinen

Vastaava ohjaaja, työpajatoiminta
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Virve Lankosaari

Ohjaaja, Luontopaja Männynkäpy
Särkilahdenkatu 13, 20200 Raisio

Sami Toivonen

Vertaisohjaaja
Särkilahdenkatu 13, Raisio

Annika Lindén

Ohjaaja, Digi- ja hyvinvointipaja Noste ja tuettu asuminen
Martinkatu 8, 21200 Raisio

Engjell Selaci

Ohjaaja Digi- ja hyvinvointipaja Noste
Martinkatu 8, 21200 Raisio

Virpi Lindgren

Apuohjaaja, Digi- ja hyvinvointipaja Noste
Martinkatu 8, 21200 Raisio

Kaarina

Janiika Saarinen

Vastaava ohjaaja, työpajatoiminta
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Rosa-Maria Tuominen

Ohjaaja, Digipaja
Kuskinkatu 3, 20780 Kaarina

Sari Espola

Ohjaaja, taitopaja
Kuskinkatu 3, 20780 Kaarina

Tomi Lahtovaara

Vertaisohjaaja
Kuskinkatu 3, 20780 Kaarina

Jyväskylä

Virva Jääskeläinen

Vastaava ohjaaja
Vapaudenkatu 57, 40100 Jyväskylä

Oona Tapper

Ohjaaja, Tuunaus- ja luontopaja
Vapaudenkatu 57, 40100 Jyväskylä

Iida Minkkinen

Ohjaaja, Pelipaja
Vapaudenkatu 38, 40100 Jyväskylä

Anssi Karhima

Ohjaaja, Pelipaja
Vapaudenkatu 38, 40100 Jyväskylä

Mira Luhtanen

Ohjaaja, Yhteisöpaja
Vapaudenkatu 57, 40100 Jyväskylä

Saku Piispanen

Ohjaaja, DigiGym-hanke

Katri Soikkeli

Ohjaaja, Viestintäpaja
Vapaudenkatu 38, 40100 Jyväskylä

Sastamala

Mira Kaaja

Asiantuntija (oto)

Pori

Hannele Tuomainen

Hankepäällikkö (oto)

Mervi Haavanlammi

Projektipäällikkö (Valoa digiperustaitoihin Satakunnassa), ohjaaja
Otavankatu 5, 28100 Pori

Rauma

Marko Kerola

Kehittämispäällikkö (oto)

Sanna Malin

Projektipäällikkö

Kuopio

Anne-Mari Korkiakoski

Vastaava ohjaaja, digitaitovalmentaja (Live-säätiö)
Asemakatu 20 A 2, 70100 Kuopio

Paula Ettanen

Ohjaaja TEAK (Live-säätiö)
Asemakatu 20 A 2, 70100 Kuopio

Annamari Paussoi

Työhönvalmentaja (Live-säätiö)
Asemakatu 20 A 2, 70100 Kuopio

Sara Huhtala

Ohjaaja, digitaitovalmentaja
Asemakatu 20 A 2, 70100 Kuopio

Alli Pulkkinen

Vertaisohjaaja, harrastetoiminta
Asemakatu 20 A 2, 70100 Kuopio

Seinäjoki

Henna Harjunpää

Vastaava ohjaaja, projektipäällikkö (Oppimispolut onnistumiseen -hanke)
Keskuskatu 13, 60100 Seinäjoki

Noora Jussila

Ohjaaja
Keskuskatu 13, 60100 Seinäjoki

Elisa Polet

Ohjaaja, Oppimispolut onnistumiseen -hanke
Keskuskatu 13, 60100 Seinäjoki

Huittinen

Ronja Korhonen

Vastaava ohjaaja
Risto Rytin katu 27

Hallinto

Kimmo Kumlander

Toimitusjohtaja
Hatanpään valtatie 34 E, Tampere

Lelle Kumlander

Talous- ja hallintojohtaja
Hatanpään valtatie 34 E

Maija Schellhammer-Tuominen

Kehittämisjohtaja
Hatanpään valtatie 34 E, Tampere

Eeva Salmi

Johtaja
Tenholantie 12, Helsinki

Henrik Lindström

Viestintäpäällikkö

Mira Roine

Kehittämispäällikkö

Jari Rekola

Aluejohtaja, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Suomi, Pohjois-Savo, Satakunta

Sandra Englund

Aluejohtaja, Varsinais-Suomi ja Uusimaa
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Valo-valmennus toimintamallin yhteyshenkilö:

Janiika Saarinen

Vastaava ohjaaja, työpajatoiminta