Henkilöstö

Valo-Valmennusyhdistyksen sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi (at) valo-valmennus.fi

Live-säätiön sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi (at) inlive.fi

Tampere

Elina Heine

Ohjaaja, Nuotti-valmennus
Vastaava ohjaaja
Viinikankatu 53, Tampere

Pia Pirttijoki

Ohjaaja, DigiSilta-hanke

Jenni Korpelainen

Ohjaaja, Ruovedenkadun keittiö
Ruovedenkatu 20

Marjo Nevalainen

Ohjaaja, Taito
Ruovedenkatu 20

Pyry Karrimaa

Ohjaaja, Sanapaja
Sumeliuksenkatu 13

Sara Soronen

Ohjaaja, Media-paja
Sumeliuksenkatu 13

Jetta Sirola

Projektikoordinaattori (Saako Oppia, Yhdessä oppien digitaidot haltuun, Valoa digiperustaitoihin Satakunnassa)
Sumeliuksenkatu 13, 33100 Tampere

Rosa Aalto

Ohjaaja, TEAK
Hatanpään valtatie 34 E

Heljä Suominen

Ohjaaja, Hatanpään keittiö & Avokuntoutus
Hatanpään valtatie 34 E

Timo Välikangas

Ohjaaja, Gamers Option
Hatanpään valtatie 34 E

Jussi Uusi-Niemi

Digikehittäjä, Oppimispolut onnistumiseen -hanke
Hatanpään valtatie 34 E, 33100 Tampere

Petri Saikkonen

Ohjaaja, Hatanpään IT-paja
Hatanpään valtatie 34 E

Helmi Kivinen

Ohjaaja, Startti & Avokuntoutus
Hatanpään valtatie 34 E

Päivi Viinikainen

Ohjaaja, Taide-paja
Viinikankatu 53

Maaret Talvio

Ohjaaja, Teak
Hatanpään valtatie 34 E

Katariina Varjonen

Ohjaaja, Nuotti-valmennus
Hatanpään Valtatie 34E, Tampere

Krista Kettunen

Ohjaaja, tuettu asuminen

Veronica Zaroil

Ohjaaja, tuettu asuminen

Taija Mikkonen

Vertaistoiminnan koordinaattori

Petteri Vuorenmaa

Ohjaaja ICT-Paja

Alli Vähätiitto

Vastaava Ohjaaja

Jukka-Pekka Heikinmäki

Vastaava ohjaaja

Helsinki

Jannika Matilainen

Aluepäällikkö
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Leena Ruusu

Ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Kivensilmänkuja 1, 00920 Helsinki

Suvi Pulkkinen

Ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Lubica Vysna

Ohjaaja
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Petra Vigell

Ohjaaja
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Juho Peltonen

Projektipäällikkö, Venda-hanke
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Tanja Saariaho

Ohjaaja, Saako oppia -hanke, NTTMix-hanke
Kivensilmänkuja 1, 00920 Helsinki

Jaana Härkönen

Kansainvälisen toiminnan koordinaattori

Johanna Moricci

Ohjaaja, kynnyksetön työpaja Nuorisotakuutalo, kuntouttava työtoiminta
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Tuula Tick

Ohjaaja, Kokemusasiantuntijat verkossa -hanke, asiantuntija Futu-hankkeessa
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Helmi Nurmi

Ohjaaja, Nuorisotakuutalo

Tepi Salo

Digiohjaaja, Kokemusasiantuntijat verkossa -hanke
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Johanna Sova

Suunnittelija, Venda-hanke
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Pia Salmi

Ohjaaja, teak
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Annika Mäkeläinen

Ohjaaja, etsivä nuorisotyö
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Katja Ranta

Ohjaaja, Venda-hanke
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Tiiamari Rantanen

Ohjaaja, Venda-hanke
Kivensilmänkuja 1, Helsinki

Turku

Kirsi Kojonkoski

Kehittämispäällikkö, Varsinais-Suomen alueyksikkö
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Janiika Saarinen

Vastaava ohjaaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Jody Ray

Vastaava ohjaaja
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Terhi Mäkirinne

Vastaava ohjaaja, Nuorisotilat
Eerikinkatu 15, 20100 Turku

Emily Laakso

Vastaava ohjaaja
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Irina Mäki

Ohjaaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Sari Pajunen

Ohjaaja, Lounaskahvila
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Hilkka Eeva

Ohjaaja, Puhtaanapito, Lounaskahvila
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Mikko Tapio

Ohjaaja, Taidepaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Matias Lindgren

Ohjaaja, Digipajat
Ratapihankatu 53 c, 20100 Turku

Olli Porsanger

Ohjaaja, Digipajat
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Maarika Suominen

Ohjaaja
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Tinja Sarnikorpi

Ohjaaja, Digipajat
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Akuliina Kulta-Lamminen

Ohjaaja, taitopaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Heli Sorvari

Vertaisohjaaja
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Riikka Poikonen

Ohjaaja, Tuettu asuminen
Ratapihankatu 53 c, 20100 Turku

Laura Karilainen

Ohjaaja, tuettu asuminen
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Tuike Autiokoski

Ohjaaja, RIKSU-hanke
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Saija Hilli

Ohjaaja, TEAK (Live-säätiö)
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Tarja Grönlund

Ohjaaja, TEAK
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Niina Laivamaa

Ohjaaja, TEAK (Live-säätiö)
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Säde Halmetoja

Ohjaaja, TEAK
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Peppi Tuomi

Ohjaaja, NUOTTI-valmennus
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Tanja Serola

Ohjaaja, NUOTTI-valmennus ja Nuorisotakuutalo
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Tommi Grönroos

Koordinaattori/ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Anu Knuutila

Ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Viivi Välipirtti

Ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Timo Kuismanen

Ohjaaja, Etsivä nuorisotyö
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Rasmus Hurmerinta

Ohjaaja, koulunuorisotyö
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Katri-Maria Hirvonen

Projektipäällikkö/ohjaaja (Digisosku-hanke)
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Anu Siirtola

Ohjaaja, Digisosku-hanke
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Nico Hurme

Ohjaaja, Hansan nuorisotila
Eerikinkatu 15, 20100 Turku

Taru Laakso

Ohjaaja, Hansan nuorisotila
Eerikinkatu 15, 20100 Turku

Pirjo Nylund

Handledare/Ohjaaja, Ungdomsgården Pastell
Humlegårdsgatan/Humalistonkatu 7b, 20100 Åbo/Turku

Ida Kallström

Handledare/Ohjaaja,
Ungdomsgården Pastell
Humlegårdsgatan/Humalistonkatu 7b, 20100 Åbo/Turku

Jenni Ojansivu

Toimivapaalla

Kikka Talvitie

Toimivapaalla

Maxine Mattsson

Toimivapaalla

Rosa-Maria Tuominen

Toimivapaalla

Raisio

Janiika Saarinen

Vastaava ohjaaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Virve Lankosaari

Ohjaaja, Luontopaja Männynkäpy
Särkilahdenkatu 13, 20200 Raisio

Mari Lindstedt

Apuohjaaja, Männynkäpy
Särkilahdenkatu 13, 20200 Raisio

Annika Lindén

Ohjaaja, Digi- ja hyvinvointipaja Noste ja tuettu asuminen
Martinkatu 8, 21200 Raisio

Engjell Selaci

Ohjaaja Digi- ja hyvinvointipaja Noste
Martinkatu 8, 21200 Raisio

Virpi Lindgren

Apuohjaaja, Digi- ja hyvinvointipaja Noste
Martinkatu 8, 21200 Raisio

Kaarina

Janiika Saarinen

Vastaava ohjaaja
Ratapihankatu 53C, 20100 Turku

Sari Espola

Ohjaaja, Etävalmennus
Kuskinkatu 3, 20780 Kaarina

Tomi Lahtovaara

Vertaisohjaaja
Kuskinkatu 3, 20780 Kaarina

Sami Toivonen

Vertaisohjaaja
Kuskinkatu 3, 20780 Kaarina

Kirsi Vesma

Toimivapaalla

Jyväskylä

Oona Tapper

Vastaava ohjaaja (Tuunaus- ja luontopaja)
Vapaudenkatu 57, 40100 Jyväskylä

Virva Jääskeläinen

Vastaava ohjaaja (DigiGym-hanke)
Vapaudenkatu 57, 40100 Jyväskylä

Iida Minkkinen

ohjaaja (Pelipaja)
Vapaudenkatu 38, 40100 Jyväskylä

Mira Luhtanen

Ohjaaja, Yhteisöpaja
Vapaudenkatu 57, 40100 Jyväskylä

Saku Piispanen

Ohjaaja (Viesintäpaja, Pelipaja)
Vapaudenkatu 38, 40100 Jyväskylä

Katri Soikkeli

Ohjaaja (Viestintäpaja, Hyvinvointi- ja liikuntapaja)
Vapaudenkatu 38, 40100 Jyväskylä

Nita Niemelä

ohjaaja (Pelipaja), Liikkuva asumisen tuki

Petteri Ruotsalainen

Ohjaaja (DigiGym-hanke)

Jenni Ojennus

Apuohjaaja (Yhteisöpaja, Tuunaus- ja luontopaja)

Niko Kangas

Apuohjaaja (Viestintäpaja, Pelipaja)

Janita Reunanen

Ohjaaja (aurinkopaja)

Sastamala

Mira Kaaja

Asiantuntija (oto)

Pori

Hannele Tuomainen

Hankepäällikkö (oto)

Rauma

Marko Kerola

Kehittämispäällikkö (oto)

Sanna Malin

Projektipäällikkö (UPPO-hanke)

Anne Kuhlberg

Kehittäjä-ohjaaja (Valoa digiperustaitoihin Satakunnassa)
Aittakarinkatu 6 as 3, 26100 Rauma

Sanna Salonen

Ohjaaja (Nuorten työpaja)

Kuopio

Anne-Mari Korkiakoski

Vastaava ohjaaja, digitaitovalmentaja (Live-säätiö)
Asemakatu 20 A 2, 70100 Kuopio

Paula Ettanen

Ohjaaja TEAK (Live-säätiö)
Asemakatu 20 A 2, 70100 Kuopio

Annamari Paussoi

Työhönvalmentaja (Live-säätiö)
Asemakatu 20 A 2, 70100 Kuopio

Sara Huhtala

Ohjaaja, digitaitovalmentaja
Asemakatu 20 A 2, 70100 Kuopio

Alli Pulkkinen

Vertaisohjaaja, harrastetoiminta
Asemakatu 20 A 2, 70100 Kuopio

Kirsi Kokkonen

Vastaava ohjaaja, työpajatoiminta
Asemakatu 20 A1 70100 Kuopio

Seinäjoki

Henna Harjunpää

Vastaava ohjaaja, projektipäällikkö (Oppimispolut onnistumiseen -hanke)
Keskuskatu 13, 60100 Seinäjoki

Noora Jussila

Ohjaaja
Keskuskatu 13, 60100 Seinäjoki

Emilia Latva-Hoppala

Ohjaaja, Oppimispolut onnistumiseen -hanke
Keskuskatu 13, 60100 Seinäjoki

Huittinen

Ronja Korhonen

Vastaava ohjaaja (Kohtaamispaikka Hehku, Huittinen)
Lauttakylänkatu 4, 32700 Huittinen

Riina Levander

Ohjaaja (Kohtaamispaikka Hehku, Huittinen)
Lauttakylänkatu 4, 32700 Huittinen

Lahti

Elina Arnkil

Projektipäällikkö

Hallinto

Kimmo Kumlander

Toimitusjohtaja
Hatanpään valtatie 34 E, Tampere

Lelle Kumlander

Talous- ja hallintojohtaja
Hatanpään valtatie 34 E

Maija Schellhammer-Tuominen

Kehittämisjohtaja
Hatanpään valtatie 34 E, Tampere

Eeva Salmi

Johtaja
Tenholantie 12, Helsinki

Katri Mäkinen

Henkilöstöjohtaja

Henrik Lindström

Viestintäpäällikkö

Mira Roine

Kehittämispäällikkö
Projektipäällikkö (Valoa digiperustaitoihin Satakunnassa)
Kehittäjä (DigiSilta)

Jari Rekola

Aluejohtaja, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Suomi, Pohjois-Savo, Satakunta

Sandra Englund

Aluejohtaja, Varsinais-Suomi ja Uusimaa
Ratapihankatu 53 C, 20100 Turku

Marjo Kosunen

Toimivapaalla

Anni Reikko-Nieminen

Aluejohtaja, Pirkanmaa
Sumeliuksenkatu 13

Valo-valmennus toimintamallin yhteyshenkilö:

Janiika Saarinen

Vastaava ohjaaja