Miika Keijonen vahvistamaan Valon johtoryhmää                          

Miika Keijonen on aloittanut Valo-Valmennusyhdistyksen johtoryhmän jäsenenä. Keijonen on toiminut aiemmin mm. Live-säätiön liiketoimintajohtajana ja johtoryhmän jäsenenä. Keijonen on suorittanut sosiaali- ja terveysalan ylemmän korkeakoulututkinnon ja hänellä on myös opettajan kelpoisuus. Toivotamme Miikan lämpimästi tervetulleeksi yhteisöömme!

– Olen ollut mukana jo Valo-Valmennusta ideoitaessa yhteisissä keskusteluissa yhdistyksen perustajien kanssa. Sittemmin olen saanut toimia monta vuotta yhdistyksen hallituksen jäsenenä. Valon toimintatapa on ennakkoluuloton, rohkea ja arvopohjaltaan hieno. On upea päästä mukaan rakentamaan Valon menestystä yhdessä osaavan henkilöstön kanssa, Keijonen sanotti tunteitaan ensimmäisten työpäivien pohjalta.